Vďaka za ľudí, ktorí vedia otvoriť oči!

Autor: Matúš Alexander Lavrík | 23.1.2011 o 0:50 | (upravené 23.1.2011 o 0:57) Karma článku: 4,63 | Prečítané:  1306x

Koľkokrát v živote sa vám stalo, že vám zlyhala vaša motivácia? Niečo ste si pevne stanovili, určili ste si niečo, čoho sa budete v živote držať a... Prišiel nikto kto túto motiváciu rozbil ako domček z karát. Aby to nevyznelo ako typické klišé, tak v mojom prípade sa tá motivácia, alebo ak chcete predstava toho, čo by som mal v živote vykonávať nerozpadla až na samotné karty ako v prípade toho domčeka...

Občas sa až veľmi čudujem ako dokážu niektorí ľudia v sebe nájsť také super skryté vlastnosti, alebo lepšie je definovať- myšlienky, ktoré dokážu dať na papier, alebo do obyčajného blogu. Ak takýto blog ožije srdcom autora, ktoré do článku autor vloží, dokáže sa vás dotknúť aj prostredníctvom obyčajných písmeniek. Tieto písmenká vám samozrejme dávajú zmysel len vtedy, ak sa poriadne zamyslíte nad tým, čo chcel daným článkom autor povedať. 
Mne sa to podarilo. Ako som tak prechádzal pár blogov, objavil som hneď niekoľko článkov, ktoré mi prinavrátili chuť do písania. Priznám sa, že môj prvý dojem z toho, že som začal blogovať niekde inde nebol príliš dobrý. Respektíve, blogujem stále aj na pôvodných blogoch, ale to je teraz vedľajšie! :) Zámerom článku je aj naďalej motivácia a to, ako ju niektorí ľudia vedia prinavrátiť. Stačí pár správnych viet, chvíľku sa nad daným obsahom zamyslieť a hneď vám je jasnejšie, čo chcete v živote dosiahnuť.

Určite to poznáte, že sa vám v niektorých situáciách motivácia rozpadla úplne. No osobne si myslím, že ak si niekto pevne stojí za tým, čo chce v živote dosiahnuť, neodradí ho ani kritika, ktorá je niekedy priam neobjektívne krutá a občas ho neodradí ani nechuť dosiahnuť svoj cieľ. Čo je ale v tomto prípade dosť diskutabilné, pretože ak máte motiváciu a ste ochotní si za ňou ísť, tak nie je nič ľahšie ako prísť na tú svoju cieľovú rovinku.

Motivácia úzko súvisí so snami. Ak si predstavíme ako by mohlo niečo niekedy v budúcnosti vyzerať, tak v tom prípade sú práve tieto sny tou našou motiváciou. Ak niekto píše a CHCE písať, nemal by sa dať odradiť niektorými názormi, ktoré mi nie sú po vôli. Aj keď niekedy je zasa dobré, ak ste skrotení a vrátení do tých správnych koľají. Ako ale tvrdím, ak sa niekomu niečo nepáči... Stále je možnosť stlačiť krížik v pravom hornom rohu prehliadača a zaklapnúť notebook. :) 
Z tohto čo tu teda píšem mi vyplýva len jedno. Ak ste pevne presvedčení o tom, že chcete niečo dosiahnuť, treba si ísť za tým. Uviedol by som tu aj určitý citát z daného blogu, pretože to ma skutočne oslovilo a dodalo mi chuť pokračovať v tom, v čom som začal. V písaní a celkovo v oblastiach, kde som už dávnejšie stratil motiváciu a chuť to vykonávať.

A práve preto nadelil pán Boh niektorým ľuďom dar výrečnosti a schopnosti písať, aby títo ľudia šírili ďalej pozitívne myšlienky a otvorili oči ľuďom, ktorí už pomaly prestávajú veriť aj v seba samého. Nie každý v našom okolí musí byť zlý. Len ako ja tvrdím, občas mu treba dať šancu aby sa ukázal a predviedol, čoho je schopný. A ak už bohužiaľ neprídu plody úspechu ani vtedy, je načase začať si hľadať nejaký iný cieľ. Aj keď... Mnohí si idú za tým svojim tvrdohlavo a na počudovanie dosiahnu úspech. A o tom to celé je. Ako je motivácia zapojená do plnenia našich túžob a robenia nás šťastnými! :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Babiš nedostal dôveru, ale vládnuť môže roky. Čo teraz čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá. Post premiéra napriek tomu tak skoro neopustí.

KULTÚRA

O smrti speváčky The Cranberries špekulujú

Záhadným spôsobom zrušila aj koncert v Bratislave.

DOMOV

Stretol som desiatky posadnutých, tvrdí exorcista

Exorcista problémy nevyrieši, vraví psychiater.


Už ste čítali?